Agenda

Barcelona, La Mercè
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu
23 de setembre 2018
Barcelona, Nou Barris


Barcelona, La Mercè
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu

23 de setembre 2018
Barcelona, Nou Barris


Georges Bizet, Carmen
Preludi
Les voici la quadrille
Giuseppe Verdi, La Traviata
Preludi Acte I
Coro zingarelle e matadori
Coro matadori
Giuseppe Verdi, Macbeth
Che faceste, dite su
Patria oppressa
Charles Gounod, Roméo et Juliette 
Obertura
L'heure s'envole
Richard Wagner, Tannhäuser
Obertura
Freudig begrüssen wir die Halls
Aleksandr Borodin, El príncep Ígor
Danses polovtsianes


Conxita Garcia, direcció del Cor
Josep Pons, director

 


La Polifònica, 50è aniversari
Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu
Polifònica de Puig-reig

25 de setembre 2018
Puig-reig, Pavelló municipal


La Polifònica, 50è aniversari
Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu
Polifònica de Puig-reig


25 de setembre 2018
Puig-reig, Pavelló municipal


Geores Bizet, Carmen
Preludi
Les voici la quadrille
Giuseppe Verdi, La Traviata
Preludi Acte I
Coro di matador
Giuseppe Verdi, Macbeth
Che faceste, dite su
Patria oppressa
Charles Gounod, Roméo et Juliette 
Obertura
L'heure s'envole
Richard Wagner, Tannhäuser
Obertura
Freudig begrüssen wir die Halle
Aleksandr Borodin, El príncep Ígor
Danses polovtsianes

Polifònica de Puig-reig
Emmanuel Niubó i Josep Maria Conangla, direcció del Cor
Josep Pons, director 
 


Barcelona, Kàtia Kabànova
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu
8,11,15,18,20 i 22 de novembre 2018
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Barcelona, Kàtia Kabànova
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu

8,11,15,18,20 i 22 de novembre 2018
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Leos Janácek, Kàtia kabànova

Vladimir Ognvenko, Saviol Prokófievitx Dikoi
Nikolai SchukoffBoris Grigórievitx
Rosie AldridgeMarfa Ignàtievna Kabànova
Francisco Vas, Tikhon Ivànitx Kabànov
Paricia Racette, Katerina (Kàtia) Kabànova
Antonio Lozano, Vània Kudriaix
Michaela Selinger, Varvara
Mireia Pintó, Glaixa
Marisa Martins, Fekluixa

David Alden, direcció d'escena
Maxine Brahan, coreografia
Charles Edwards, escenografia
Jon Morrel, vestuari
Adam Silverman, il.luminació
English National Opera (Londres), producció
Conxita Garcia, direcció del cor

Josep Pons, direcció musical

 


Das Lied von der Erde, Memorial Pau Casals
Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu
17 de novembre 2018
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Das Lied von der Erde, Memorial Pau Casals
Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu

17 de novembre 2018
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Franz Schubert, Simfonia no. 8 en Si menor (inacabada), D759 
Gustav Mahler, La cançó de la Terra

Anna Larsson, mezzo-soprano
Nikolai Schukoff, tenor
Josep Pons, director


Madrid, Scheherazade Rimsky-Kórsakov
Orquesta y Coro de la Comunidad de Madrid (ORCAM)
4 de desembre 2018
Madrid, Auditorio Nacional de Música


Madrid, Scheherazade Rimsky-Kórsakov
Orquesta y Coro de la Comunidad de Madrid (ORCAM)

4 de desembre 2018
Madrid, Auditorio Nacional de Música


Dmitri Shostakóvich, Suite de jazz (selecció)
Aleksandr Borodin, Dances polovtsianes del Príncep Ígor
Nikolai Rimsky-Kórsakov, Scheherazade, Suite Simfònica op. 35

Josep Pons, director


Valladolid, Carmen suite
Orquesta Sinfónica de Castilla y León
13 i 14 de desembre 2018
Valladolid, Auditorio Miguel Delibes


Valladolid, Carmen suite
Orquesta Sinfónica de Castilla y León

13 i 14 de desembre 2018
Valladolid, Auditorio Miguel Delibes


Georges Bizet, L'Arlésienne, suite no.1
Bernd Alois Zimmermann, Concert per a trompeta 
Rodion Shchedrin, Carmen suite

Manuel Blanco, trompeta
Josep Pons, director


Barcelona, L'Enigma di Lea
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu
9, 10, 12 i 13 de febrer 2019
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Barcelona, L'Enigma di Lea
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu

9, 10, 12 i 13 de febrer 2019
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Benet Casablancas, L'Enigma di Lea

Allison Cook, Lea
José Antonio López, Ram
Sara Blanch, primera dama
Anaïs Masllorens, segona dama
Marta Infante, tercera dama
Sonia de Munck, Millebocche
Felipe Bou, Milleocchi
Xavier Sabata, Dr. Schicksal
David Alegret, Michele
Antonio Lozano, Lorenzo
Juan Noval-Moro, Augusto

Carme Portaceli, direcció d'escena
Ferran Carvajal, coreografia
Paco Azorín, escenografia
Antonio Belart, vestuari
Ignasi Camprodón, il.luminació
Miquel Àngel Raió, videocreació
Conxita Garcia, direcció del Cor

Nova producció del Gran Teatre del Liceu

Josep Pons, direcció musical




 


Barcelona, Rodelinda
Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu
2, 5, 8, 11, 13 i 15 de març 2019
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Barcelona, Rodelinda
Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu

2, 5, 8, 11, 13 i 15 de març 2019
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Georg Friedrich Händel, Rodelinda

Lisette Oropesa, Rodelinda
Bejun Mehta, Bertarido
Fabián Augusto Gómez, Flavio
Joel Prieto, Grimoaldo
Sasha Cooke, Eduige
Gerald Thompson, Unulfo
Gianluca Margheri, Garibaldo

Claus Guth, direcció d'escena
Christian Schmidt, escenografia i vestuari
Ramses Sigl, coreografia
Joachim Klein, il.luminació
Andi A. Müller, videocreació

Gran Teatre del Liceu, Teatro Real, Opéra de Lyon i Oper Frankfurt, coproducció

Josep Pons, direcció musical




 


PALAU 100, Sacre du printemps
Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu
19 de març 2019
Barcelona, Palau de la Música


PALAU 100, Sacre du printemps
Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu

19 de març 2019
Barcelona, Palau de la Música


Josep Maria Guix, Imatges d'un món efímer
Manuel de Falla, El amor Brujo 
Igor Stravinsky, Sacre du printemps  

Josep Pons, director 


Madrid, Wagner
Orquesta Nacional de España
5, 6 i 7 d'abril 2019
Madrid, Auditorio Nacional de Música


Madrid, Wagner
Orquesta Nacional de España

5, 6 i 7 d'abril 2019
Madrid, Auditorio Nacional de Música


Richard Wagner,
Tristan und Isolde: Preludi i mort d'amor
Götterdämmerung: (sel·lecció)
Óscar Navarro, Concert per trompa 

Salvador Navarro, trompa
Josep Pons, director


Scottish Chamber Tour, Edinburgh
Scottish Chamber Orchestra
11 d'abril 2019
Edinburgh, Queen's Hall


Scottish Chamber Tour, Edinburgh
Scottish Chamber Orchestra

11 d'abril 2019
Edinburgh, Queen's Hall


Alberto Ginastera, Variaciones concertantes
Maurice Ravel, Concert en Sol per a piano i orquestra 
Ludwig van Beethoven, Simfonia no. 4 en Si bemoll major, op. 60

Bertrand Chamayou, piano
Josep Pons, director


Scottish Chamber Tour, Glasgow
Scottish Chamber Orchestra
12 d'abril 2019
Glasgow, City Hall


Scottish Chamber Tour, Glasgow
Scottish Chamber Orchestra

12 d'abril 2019
Glasgow, City Hall


Alberto Ginastera, Variaciones concertantes
Maurice Ravel, Concert en Sol per a piano i orquestra
Ludwig van Beethoven, Simfonia no. 4 en Si bemoll major, op. 60

Bertrand Chamayou, piano
Josep Pons, director


Scottish Chamber Tour, Aberdeen
Scottish Chamber Orchestra
13 d'abril 2019
Aberdeen, Music Hall


Scottish Chamber Tour, Aberdeen
Scottish Chamber Orchestra

13 d'abril 2019
Aberdeen, Music Hall


Alberto Ginastera, Variaciones concertantes
Maurice Ravel, Concert en Sol per a piano i orquestra
Ludwig van Beethoven, Simfonia no. 4 en Si bemoll major, op. 60

Bertrand Chamayou, piano
Josep Pons, director


Bordeaux, Sacre du printemps
Orchestre National Bordeaux Aquitaine
18 i 19 d'abril 2019
Bordeaux, Auditorium


Bordeaux, Sacre du printemps
Orchestre National Bordeaux Aquitaine

18 i 19 d'abril 2019
Bordeaux, Auditorium


Manuel De Falla, El sombrero de tres picos (ballet complet)
Ígor Stravinsky, Sacre du printemps

Adriana Bignani, soprano
Josep Pons, director


Singapore, Mendelssohn
Singapore Symphony Orchestra
27 d'abril 2019
Singapore, Esplanade Concert Hall


Singapore, Mendelssohn
Singapore Symphony Orchestra

27 d'abril 2019
Singapore, Esplanade Concert Hall


Fèlix Mendelssohn,
Obertura de les Hébrides op. 26
Concert per a violí en Mi Menor, op. 64
Simfonia no. 3 (escocesa) en La Menor, op. 56

Stefan Jackiw, piano
Josep Pons, director


Taipei, Manuel de Falla
Taipei Symphony Orchestra
3 de maig 2019
Taipei, National Concert Hall


Taipei, Manuel de Falla
Taipei Symphony Orchestra

3 de maig 2019
Taipei, National Concert Hall


Manuel de Falla, 
Interludio y danza de La Vida Breve
El sombrero de tres picos, suite no. 2 
Joaquín Turina, Danzas fantásticas
Joaquín Rodrigo, Concierto de Aranjuez

Juan Manuel Cañizares, guitarra
Josep Pons, director


Toulouse, Space Odissey
Orcheste National du Capitole de Toulouse
11 de maig 2019
Toulouse, Halle aux Grains


Toulouse, Space Odissey
Orcheste National du Capitole de Toulouse

11 de maig 2019
Toulouse, Halle aux Grains


Johann Strauss, El bell Danubi blau, op. 314
Richard Strauss,
Les quatre últimes cançons, op. 150
Així parlà Zarathustra, op. 30

Anne Schwanewilms, soprano
Josep Pons, director


Tokyo, NHK 1
NHK Symphony Orchestra Tokyo
28 de maig 2019
Tokyo, NHK Hall


Tokyo, NHK 1
NHK Symphony Orchestra Tokyo

28 de maig 2019
Tokyo, NHK Hall


George Benjamin, A Mind of Winter
Benet Casablancas, Alter Klang, impromptu

Claire Booth, soprano
Josep Pons, director


Tokyo, NHK 2
NHK Sympony Orchestra Tokyo
1 i 2 de juny 2019
Tokyo, NHK Hall


Tokyo, NHK 2
NHK Sympony Orchestra Tokyo

1 i 2 de juny 2019
Tokyo, NHK Hall


Manuel de Falla,
Interludio y danza de La Vida Breve
El sombrero de tres picos, suite no. 2 
Édouard Lalo, Symphonie espagnole, op. 21
Maurice Ravel, Boléro

Shion Minami, violí
Josep Pons, director


Ferrol, Brahms 4
Orquesta Sinfónica de Galicia
6 de juny 2019
Ferrol, Auditorio de Ferrol


Ferrol, Brahms 4
Orquesta Sinfónica de Galicia

6 de juny 2019
Ferrol, Auditorio de Ferrol


Gabriel Bussi, La Tribuna, Suite simfònica 
Maurice Ravel, Concert en Sol per a piano i orquestra
Johannes Brahms, Simfonia no. 4 en Mi menor, op. 98

Josep Maria Colom, piano
Josep Pons, director


A Coruña, Brahms 4
Orquesta Sinfónica de Galicia
7 de juny 2019
A Coruña, Palacio de la Ópera


A Coruña, Brahms 4
Orquesta Sinfónica de Galicia

7 de juny 2019
A Coruña, Palacio de la Ópera


Gabriel Bussi, La Tribuna, Suite simfònica 
Maurice Ravel, Concert en Sol per a piano i orquestra 
Johannes Brahms, Simfonia no. 4  en Mi menor, op. 98

Josep Maria Colom, piano
Josep Pons, director


 


Que vienen los rusos!, Romeo & Juliette
Orquesta Sinfónica de Madrid
22 de juny 2019
Madrid, CNDM - Auditorio Nacional de Música


Que vienen los rusos!, Romeo & Juliette
Orquesta Sinfónica de Madrid

22 de juny 2019
Madrid, CNDM - Auditorio Nacional de Música


Piotr Ilitx Txaikovski, Romeo & Juliette, Fantasy Overture
Serguei Prokófiev, Romeo & Juliette, op. 64 (sel·lecció)

Josep Pons, director


Que vienen los rusos!, Sheherazade
Orquesta de la Comunidad de Madrid
22 de juny 2019
Madrid, CNDM - Auditorio Nacional de Música


Que vienen los rusos!, Sheherazade
Orquesta de la Comunidad de Madrid

22 de juny 2019
Madrid, CNDM - Auditorio Nacional de Música


Dmitri Xostakóvitx, Suite de Jazz, (sel·lecció)
Aleksander Borodín, Danses polovtsianes del Princep Ígor
Nikolai Rimsky-Kórsakov, Scheherazade, Suite Simfònica op. 35

Josep Pons, director
 


Que vienen los rusos!, Petrushka
Orquesta Nacional de España
22 de juny 2019
Madrid, CNDM - Auditorio Nacional de Música


Que vienen los rusos!, Petrushka
Orquesta Nacional de España

22 de juny 2019
Madrid, CNDM - Auditorio Nacional de Música


Piotr Ilitx Txaikovski, El Trencanous, suite op. 71 a
Ígor Stravinsky, Petruschka (versió 1947)

Josep Pons, director


Que vienen los rusos!, L'Oiseau du feu
Orquesta Sinfónica de Radio Televisión Española
22 de junio 2019
Madrid, CNDM - Auditorio Nacional de Música


Que vienen los rusos!, L'Oiseau du feu
Orquesta Sinfónica de Radio Televisión Española

22 de junio 2019
Madrid, CNDM - Auditorio Nacional de Música


Piotr Ilitx Txaikovski, El llac dels cignes, suite
Ígor Stravinski, L'ocell de foc, suite1919

Josep Pons, director


Que vienen los rusos!, Sacre du printemps
Joven Orquesta Nacional de España
22 de juny 2019
Madrid, CNDM - Auditorio Nacional de Música


Que vienen los rusos!, Sacre du printemps
Joven Orquesta Nacional de España

22 de juny 2019
Madrid, CNDM - Auditorio Nacional de Música


Piotr Ilitx Txaikovski, La bella dorment, suite
Ígor Stravinski, La consagració de la primavera

Josep Pons, director


JONDE Tour, Cuenca
Joven Orquesta Nacional de España
24 de juny 2019
Cuenca, Teatro Auditorio


JONDE Tour, Cuenca
Joven Orquesta Nacional de España

24 de juny 2019
Cuenca, Teatro Auditorio


Piotr Ilitx Txaikovski, La bella dorment, suite
Ígor Stravinski, La consagració de la primavera

Josep Pons, director


JONDE Tour, Valladolid
Joven Orquesta Nacional de España
26 de juny 2019
Valladolid, Auditorio Miquel Delibes


JONDE Tour, Valladolid
Joven Orquesta Nacional de España

26 de juny 2019
Valladolid, Auditorio Miquel Delibes


Piotr Ilitx Txaikovski, La bella dorment, suite
Ígor Stravinski, La consagració de la primavera

Josep Pons, director


Barcelona, L'anell sense paraules
Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu
25 de juliol 2019
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Barcelona, L'anell sense paraules
Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu

25 de juliol 2019
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Richard Wagner, L'anell sense paraules (versió Lorin Maazel)

Josep Pons, director