Agenda

Ravel, l'hora espanyola a Toulouse
Orchestre National du Capitole de Toulouse
29 de maig de 2021
Toulouse, Halle aux Grains


Ravel, l'hora espanyola a Toulouse
Orchestre National du Capitole de Toulouse

29 de maig de 2021
Toulouse, Halle aux Grains


Joseph Haydn, Simfonia no.101, op.95, no.2 en Re major "El rellotge"
Maurice Ravel, L'heure espagnole

Marion Lebèque, mezzo-soprano
Kévin Amiel, tenor
Marc Laho, tenor
Alexandre Duhamel, baríton

Josep Pons, director


Falla / Ravel a Montecarlo
Orchestre Philarmonique de Monte-Carlo
6 de juny de 2021
Montecarlo, Auditorium Rainier III


Falla / Ravel a Montecarlo
Orchestre Philarmonique de Monte-Carlo

6 de juny de 2021
Montecarlo, Auditorium Rainier III


Maurice Ravel,
Alborada del gracioso
Rapsodia española
Manuel de Falla,
Noches en los jardines de España
El amor brujo

Nelson Goerner, piano
Maria Toledo, cantaora

Josep Pons, director
 


Wagner, L'anell sense paraules
Orchestre National des Pays de la Loire
21 i 22 de juny de 2021
Nantes, Cité des Congrès


Wagner, L'anell sense paraules
Orchestre National des Pays de la Loire

21 i 22 de juny de 2021
Nantes, Cité des Congrès


Richard Wagner, L'anell sense paraules

Matthias Goerne, baríton
Josep Pons, director


Festival Pau Casals a Prades
Orchestre du Festival
6 d'agost de 2021
Codalet, Abbaye de Saint-MIchel de Cuxa


Festival Pau Casals a Prades
Orchestre du Festival

6 d'agost de 2021
Codalet, Abbaye de Saint-MIchel de Cuxa


Charles Ives, The Unanswered Question
Camille Saint-Saëns, Concert per a violoncel no.1 en La menor, op.33
Georges Bizet, Simfonia no.1 en Do major

Gautier Capuçon, violoncelista
Josep Pons, director
 


São Paulo 1, Shchedrin - Bizet
Orquestra Sinfônica do Estado de São Paulo
12, 13 i 14 d'agost de 2021
São Paulo, Sala São Paulo


São Paulo 1, Shchedrin - Bizet
Orquestra Sinfônica do Estado de São Paulo

12, 13 i 14 d'agost de 2021
São Paulo, Sala São Paulo


Eduardo Lalo, Simfonia Espanyola, op. 21
Rodion Shchedrin, Carmen suite

Leticia Moreno, violí
Josep Pons, director


São Paulo 2, Daphnis et Chloé Ravel
Orquestra Sinfônica do Estado de São Paulo
19, 20 i 21 d'agost de 2021
São Paulo, Sala São Paulo


São Paulo 2, Daphnis et Chloé Ravel
Orquestra Sinfônica do Estado de São Paulo

19, 20 i 21 d'agost de 2021
São Paulo, Sala São Paulo


Claude Debussy, Nocturnes
Maurice Ravel, Daphnis et Chloé

Coro da OSESP
Josep Pons, director


Barcelona, Ariadne auf Naxos
Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu
22, 26, 27, 28 i 29 de setembre de 2021
2, 3 i 4 d'octubre de 2021
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Barcelona, Ariadne auf Naxos
Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu

22, 26, 27, 28 i 29 de setembre de 2021
2, 3 i 4 d'octubre de 2021
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Richard Strauss, Ariadne auf Naxos

Maik Solbach, el majordom
José Antonio López, un mestre de música
Samantha Hankey, el compositor
Paula Murrihy, el compositor
Nikolai Schukoff, Bacchus
Brandon Jovanovich, Bacchus
Josep Fadó, un oficial
Roger Padullés, un mestre de dansa
Jorge Rodríguez Norton, un perruquer
David Lagares, un lacai
Elena Sancho Pereg, Zerbinetta
Sara Blanch, Zerbinetta
Iréne Theorin, Primadonna
Johanni van Oostrum, Primadonna
Benjamin Appl, Arlequí
Sonia de Munck, Nàiade
Annaïs Masllorens, Dríade
Núria Vilà, Echo
Vicenç Essteve, Scaramuccio
Àlex Rosen, Truffaldino
Juan Noval Moro, Brighella

Katie Mitchell, direcció d'escena
Martin Crimp, dramatúrgia
Chloe Lamford, escenografia
Joseph W. Alford, coreografia
Sarah Blenkinsop, vestuari
James Farncombe, il·luminació

Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu

Josep Pons, direcció musical
 


Barcelona, War Requiem
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Tetare del Liceu
​​​​​​​19 Under35, 21, 23, 25, 27, 29 i 31 d'octubre de 2021
2 de novembre de 2021
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Barcelona, War Requiem
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Tetare del Liceu

​​​​​​​19 Under35, 21, 23, 25, 27, 29 i 31 d'octubre de 2021
2 de novembre de 2021
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Benjamin Britten, War Requiem 

Tatiana Pavlovskaya, soprano
Mark Padmore, tenor
Matthias Goerne, baríton

Daniel Kramer, direcció d'escena
Wolfgang Tillmans, escenografia i videocreació
Elaine Tyler-Hall, reposició
Ann Yee, coreografia
Luc Joosten, dramatúrgia
Justin Nardella, coescenografia
Nasir Mazhar, vestuari
Charles Balfour, il·luminació
Conxita Garcia, direcció del Cor
Josep Vila, direcció del Cor infantil

Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu
Cor infantil Veus - Amics de la Unió de Granollers

Josep Pons, director musical

Under35


Barcelona, Mite i tragèdia d'Electra i Èdip
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu
12 Under35, 13 de novembre de 2021
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Barcelona, Mite i tragèdia d'Electra i Èdip
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu

12 Under35, 13 de novembre de 2021
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Richard Strauss, Suite d'Elektra (arranjament de Manfred Honeck)
Igor Stravinski, Oedipus rex

Michael Spyres, Oedipe
Ekaterina Gubanova, Jocaste
José Antonio López, Creon / missatger
Albert Dohmen, Tirésias
David Alegret, pastor

Conxita Garcia, direcció del Cor
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu

Josep Pons, director


Barcelona, Pelléas et Mélisande
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu
28 de febrer de 2022
3, 6, 8, 11, 15 i 18 de març de 2022
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Barcelona, Pelléas et Mélisande
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu

28 de febrer de 2022
3, 6, 8, 11, 15 i 18 de març de 2022
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Claude Debussy, Pelléas et Mélisande

Stanislas de Barbeyrac, Pelléas
Simon Keenlyside, Golaud
Franz-Josef Selig, Arkel
Stefano Palatchi, un metge
Julie Fuchs, Mélisande
Sarah Connolly, Geneviève

Àlex Ollé, direcció d'escena
Alfons Flores, escenografia
Lluc Castells, vestuari
Marco Filibeck, il·luminació
Susana Gómez, col·laboradora en la direcció d'escena
Conxita Garcia, directora del Cor

Nova producció basada en la producció de Dresden Oper
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu

Josep Pons, direcció musical


 


Els Altres Pelléas
Orquestre Simfònica del Gran Teatre del Liceu
7 de març de 2022
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Els Altres Pelléas
Orquestre Simfònica del Gran Teatre del Liceu

7 de març de 2022
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Gabriel  Fauré, Pelléas et Mélisande, op 80
Jean Sibelius, Pelléas och Mélisande, op 46
Arnold Schoenberg, Pelléas und Mélisande, op 5

Josep Pons, director


Barcelona, Wozzeck
Orquestra i Cor del Gran Teatre del Liceu
20 Under35, 22, 25, 28 i 30 de maig de 2022
2 i 4 de juny de 2022
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Barcelona, Wozzeck
Orquestra i Cor del Gran Teatre del Liceu

20 Under35, 22, 25, 28 i 30 de maig de 2022
2 i 4 de juny de 2022
Barcelona, Gran Teatre del Liceu


Alban Berg, Wozzeck

Matthias Goerne, Wozzeck
Torsten Kerl, tambor major
Peter Tantsits, Andres
Mikeldi Atxalandabaso, capità
Peter Rose, doctor
Scott Wilde, primer aprenent
Michael Borth, segon aprenent
Antonio Lozano, el boig
Elena Zhidkova, Marie
Rinat Shaham, Margret

William Kentridge / Luc de Wit, direcció d'escena
Sabine Theunissen, escenografia
Greta Goiris, vestuari
Urs Schönebaum, il·luminació
Catherine Meyburgh / Kim Gunning, video artista
Conxita Garcia, direcció del Cor

Salzburger Festspiele, producció
Orquestra Simfònica i Cor del Gran Teatre del Liceu

Josep Pons, direcció musical